Genel

Kevin Durant: “Ben lige geldiğimde kimse Golden State’i sevmiyordu”

Kevin Durant, Golden State Warriors zamanlarını değerlendirdi.

Kevin Durant 2016 yazında Golden State Warriors‘ın yolunu tuttuğunda büyük eleştirilerin odağında olmuştu. Oklahoma City Thunder‘la yalnızca bir kez NBA Finalleri’nde yer alan oyuncu kendisinden önce Golden State‘in bir favori olduğuna inanmıyor.

2014 NBA MVP’si, “Million Dollaz Worth” programına katılırken Warriors’ın yapılanmasına da değindi:

“Organizasyon asla bir kazanan organizasyon profilinde değildi. Ben lige geldiğimde kimse Golden State’i sevmiyordu. Bana hep underdog bir ekip görüntüsünde geldiler. Çünkü ben franchise’ın total görüntüsüne bakarım; son 5 yılda olanlara değil. Zaten underdog oldukları için bana iyi hissettirdi. ‘Burada olmam gerekiyor’ dediğim bir organizasyondu. Los Angeles veya New York gibi değil; olmam gereken yerdi ve sanırım istediğim tecrübeyi bana yaşatacaklardı. Bu hissiyatı tekrar yaşamak istedim. 3 kez yaptık bunu. Bu b*ku 3 kez yaptık. 3 kez o kürsüye çıktım. Başka bir yere gitmek istemedim.”

Kevin Durant bu konuda biraz iddialı gözüküyor. Onun Warriors forması giymeden önceki sezonunda takım 82 maçta 73 kez kazanmıştı ve 2015’te NBA şampiyonu olmuştu.

Durant kariyeri boyunca süper takımlarda forma giyse de yüksek ihtimalle bu durumun böyle olduğunu düşünmüyor.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı