Gemlik Basket

Gemlik farklı kayıp!

Misli.com TBL 12. haftasında Bursa ekibi Akran Gemlik Basketbol, Gölbaşı TED Ankara Kolejliler'e 91-69 mağlup oldu.

Maça 6-0 ile başlayan TED Kolejliler ilk dakikalardan farkı açtı. Gemlik, Sheppard ile geri dönmeye çalışsa da TED Kolejliler’in hücumdaki temposuna yetişemedi. Brandon Walters ve Kaan Sarıaslan’la üstünlüğü bırakmayan TED Kolejliler ilk çeyreği 27-24 ile geçti.
Hücumda ikinci çeyrekte de etkili olmayı sürdüren TED Kolejliler 7-2 seriyle farkı açmayı sürdürdü. Foster ve Sheppard ile bu dakikalarda hücumun yanında savunmada da Gemlik iyi dakikalar geçirdi. Devamında yakaladığı seriyle TED Kolejliler farkı çift haneye çıkardı ve çeyreği 51-32 önde kapattı.
Üçüncü çeyreğe içerden üst üste basketlerle Gemlik başlasa da farkı eritmekte zorlandı. Yayın gerisinden zorlanmadan rakibine cevap veren TED Kolejliler farklı üstünlüğü korudu ve çeyreği 71-52 ile geçti.
Son çeyrekte de farklı üstünlüğü zorlanmadan koruyan TED Kolejliler karşılaşmadan 91-69 galibiyetle ayrıldı.
Öne çıkanlar..
Akran Gemlik: Gökhan Şirin 15 sayı 4 ribaund, Jeremy Sheppard 14 sayı 4 asist, Devanta Foster 11 sayı 7 ribaund
Gölbaşı Belediyesi TED Kolejliler: Brandon Walters 27 sayı 14 ribaund 5 asist, Kaan Sarıaslan 18 sayı 6 ribaund 5 asist 2 top çalma, Ömer Yasir Küçük 17 sayı 11 asist 10 ribaund

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı