Gemlik Basket

Akran Gemlik Güneş’i gördü

Misli.com TBL 28. haftasında HDI Sigorta Antalya Güneşi'ni konuk eden Akran Gemlik karşılaşmadan 94-81 galibiyetle ayrıldı.

Skorun dengeli geçtiği ilk çeyrekte 6-0 seri yakalayan Gemlik skor üstünlüğünü eline aldı. İlk çeyrek 24-22 Gemlik üstünlüğüyle geçildi.

İkinci çeyreğe pota altında daha etkili olan Gemlik 10-0 seriyle skoru 39-30 getirdi. Kağan ile Antalya kritik bir üçlük kaydetse de devamını getiremedi; yaptığı basit top kayıplarıyla skorun gerisinde kalmaya devam etti. İkinci çeyrek 48-42 Akran Gemlik Basketbol üstünlüğüyle geçildi.

Üçüncü çeyrekte Yiğit Karalar, Enis Kıvanç Çöl’ü etkili kullanan Gemlik Basketbol , farklı üstünlüğünü sürdürdü. Bu dakikalarda skorda zorlanan Antalya’da istediği verimi alamadı.Son bölümde farkı çift hanelere çıkaran Gemlik, çeyreği 75-62 ile geçti.

Farklı üstünlüğü son çeyrekte de koruyan Gemlik, karşılaşmayı 94-81 kazandı.

Öne çıkanlar…
Akran Gemlik Basketbol : Ege Demir 18 sayı-10 ribaund-5 asist, Darnell Edge 17 sayı-12 asist, Yiğit Karalar 16 sayı-8 ribaund, Önder Atun 15 sayı-9 ribaund-6 asist
HDİ Sigorta Antalya Güneşi: Kasey Hill 24 sayı-8 asist, Dejan Borovnjak 23 sayı-7 ribaund

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı