Bursaspor İnfo Yatırım

Dudzinski “Alimpijevic için oynamak”

Frutti Extra Bursaspor'un tecrübeli ismi David Dudzinski yeşil-beyazlı kulüple ilgili Eurocup resmi yayın organına konuştu.

Cedevita‘yı yendikten sonra takım olarak kendilerini iyi hissettiklerini ifade eden Dudzinski. “Çok iyi bir takım olduklarını düşünüyorum. Adriyatik Ligi‘ndeki derecelerini görebilirsiniz ama EuroCup‘ta mücadele ediyorlar. Maça çok istekli çıktık. Evimizde, taraftarlarımızın önünde olduğunuzda, onlar bizi gerçekten sert, duygu ve heyecanla oynarken görmek istiyorlar. Ve bu maç sezonun ikinci yarısı için EuroCup‘a geri dönmek adına gerçekten harika bir başlangıç oldu.

Koç Alimpijevic bu yıl geri dönmeye karar vermemin en büyük nedenlerinden biri. Onun için oynamaktan gerçekten keyif alıyorum. Bizi daha iyi yapacağını biliyoruz.

Tatil arasından önce Brescia‘da çirkin bir mağlubiyet aldık. Zor bir maçtı. Bu uzun bir sezon, her şey olabilir ama bu her şeyin ters gittiği ve her şeyin hızla elimizden kayıp gitmeye başladığı bir maçtı. Bizim için iyi bir gece değildi ama hala bu grubun en iyi takımlarından biri olduğumuza inanıyoruz. Böyle bir gecenin ardından onları evimizde tekrar görebileceğimiz ve İtalyan takımlarına onları da yenebileceğimizi gösterebileceğimiz için mutluyum çünkü bence EuroCup‘taki en kötü maçlarımız Brescia ve Reyer‘e karşı oldu. Bu yüzden toparlanıp Cedevita karşısında galibiyetle dönmek kesinlikle harikaydı.

Bu Koç Alimpijevic ile ikinci sezonum ve artık ondan bahsetme zamanı geldi. Bu yıl geri dönmeye karar vermemin en büyük nedeni o. Derek Needham ve Onuralp için de aynı şeyin geçerli olduğunu biliyorum, onun için oynamaktan gerçekten keyif alıyoruz. Bu kolay değil çünkü çok zorlu bir programımız var ve bizden çok şey istedi ama bizi daha iyi yapacağını biliyoruz. Onunla oynadığımız için daha iyi basketbolcular olacağımızı biliyoruz. Elbette dürüst davrandığı ve yapmamız gerekenleri yapmadığımız zamanlar oluyor ama günün sonunda bizi gerçekten önemsiyor ve başarılı olmamızı istiyor. Avrupa‘nın en üst seviyesinde oynamamızı gerçekten istiyor ve takıma kimi getirdiği konusunda çok dikkatli. Bu takımı Türkiye Ligi‘nin alt yarısından alıp ulaştığımız seviyelere getirmek için burada yaptığı çalışmalara gerçekten saygı duyuyorum. Umarım bu yıl biraz daha yukarılara çıkabiliriz.

Koç’un Sırp ekolüne ait olduğunu söyleyebilirsiniz, çünkü o aynı zamanda bir akıl hocası. Özellikle Zeljko Obradovic’ten çok fazla ilham aldığından hiç şüphem yok ve konuştuklarını ve birçok şeyi Obradovic’in etrafında şekillendirdiğini biliyorum. Açıkçası Dusan da kendine has bir adam ve NBA yaz liginde koçluk yaptı, yani onda da biraz Amerikan tarzı var. Ancak Sırp koçlar özellikle Amerikalı ithal oyunculara üst düzey basketbol oynayacaklarını çok iyi biliyorlar. Zorlu antrenmanlar, zorlu ön sezonlar, her şey olacak ama bunun için daha iyi bir basketbolcu olacaksınız.

Önümüzde Joventut‘a karşı büyük bir maç var. Onları evimizde yendik ve onlara karşı 2-0’lık bir skor elde etmek çok büyük bir başarı olur. Grubumuzda büyük bir favori olduklarını biliyorum. Ve yine, gerçekten iyi oynayan bir başka takım. Topsuz alanda çok iyi hareket ediyorlar ve savunması çok zor olabilen tipik bir İspanyol stili oynuyorlar. Bu çok önemli olduğunu bildiğimiz bir maç. Oraya gelip deplasman savaşçıları olmaya ve bu maçı almaya çalışacağız.” dedi.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı