Bursaspor İnfo Yatırım

Beşiktaş Sompo Sigorta 80-59 Frutti Extra Bursaspor

Frutti Extra Bursaspor, İstanbul'da oynadığı Beşiktaş Sompo Sigorta karşısında sahadan ummadığı bir mağlubiyetle ayrıldı.

Maça karşılıklı basketlerle başlanırken ilk beş dakika 8-7 Beşiktaş Sompo Sigorta üstünlüğü ile geçildi. Savunmada sertliği arttıran Beşiktaş ilk çeyreği de 18-16 önde bitirdi.

2.çeyreğe Gotcher’ın 2 üçlüğü ile başlayan Beşiktaş farkı 8’e çıkardı ve henüz 1 dakika dolmadan Bursaspor Frutti Ekstra’ya mola aldırdı. Hücumda bir türlü istediğini bulamayan ve basit top kayıpları yapan Bursaspor, savunmada kolay sayılar yeyince fark 12 sayıya çıktı (33-21).

Moladan Chris Jones’un serbest atıştan bulduğu sayılarla dönen Bursaspor, savunmada etkisiz kaldı. Bu dönemde McKissic ve Theodore’un üst üste basketleriyle Beşiktaş Sompo Sigorta farkı 15 sayıya çıkardı (40-25). Bursaspor çeyreğin sonunda Ender Arslan ile 2 tane boş üçlükten yararlanamayınca devreye üstün giren taraf 42-25’lik skorla Beşiktaş Sompo Sigorta oldu.

3.çeyreğe iyi başlayan taraf konuk ekip Frutti Ekstra Bursaspor olurken Ender Arslan’ın etkili oyunuyla 8-0 lık seri yakaladı ve skoru 42-35’e getirdi. McKissic’in 3 sayılık basketiyle farkı yeniden 10 sayıya çıkarsa da, savunmada ve hücumda vidaları sıkan Bursaspor, ardarda bulduğu basketlerle skoru 45-39 a getirdi ve ev sahibine molayı aldırdı. Mola dönüşü James McAdoo’nun üst üste bulduğu 6 sayıyla beraber toparlanan ve Bursaspor’un yaptığı top kayıplarını iyi değerlendiren Beşiktaş Sompo Sigorta, hızlı hücumlardan bulduğu sayılarla skoru 63-42 ye getirdi ve maçtaki en büyük farkı yakaladı. Çeyreğin sonu karşılıklı basketlerle geçildi ve Beşiktaş Sompo Sigorta son periyoda 66-47 önde girdi.

Son çeyreğe etkili savunmayla başlayan konuk ekip Frutti Extra Bursaspor oldu ve yakaladığı 10-0 lık seriyle skoru 66-56’ya getirdi. McKissic ve Theodore ile çembere giden Beşiktaş farkı yeniden 14 e çıkardı ve son 4 dakikaya 70-56 önde girdi. Son bölümde Bursaspor’un düşen direncine karşı kolay sayılar bulan Beşiktaş Sompo Sigorta maçı 80-59’luk skorla kazanan taraf oldu.

İsmet Akpınar 16, Shaq McKissic ve James Mc Adoo 14, Burak Can Yıldızlı 13 sayıyla oynadı. Bursaspor’da Chris Jones 16, Allerik Freeman 12, Perry Jones’tan 10 sayı geldi.

1.Çeyrek Sonucu: Beşiktaş Sompo Sigorta 18-16 Frutti Extra Bursaspor

2.Çeyrek Sonucu: Beşiktaş Sompo Sigorta 42-27 Frutti Extra Bursaspor

3.Çeyrek Sonucu: Beşiktaş Sompo Sigorta 66-47 Frutti Extra Bursaspor

Maç sonucu: Beşiktaş Sompo Sigorta 80-59 Frutti Extra Bursaspor

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı